PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710243}

Parasyte: Part 1

Kiseijū
6,4 552
oceny
6,4 10 1 552
Kiseijū
powrót do forum filmu Kiseijū

Anime a film (cz. 1)

ocenił(a) film na 7

Anime ma 24 odcinki po jakies 20 min. FIlm niecałe 2 godziny. Wiadomoe co z tego wynikło.
Jest wiele scen zachowanych z serii, ale jeszcze więcej wyciętych . Kilka postaci zostąło usuniętych . I właśnie dlatego film na tym ucierpiał najbardziej. Jest wiele scen, które nie mają sensu jak np. gdy po raz pierwszy policja przychodzi do Shinichi. Niby po co nie mają ku temu podstaw (w serii ojciec był świadkiem morderstwa matki i tak policja dowiedziała się o pasożytach). Tutaj policja już wie o nich ale jak się dowiedziała tego nie ma w filmie Jak ktoś nie oglądał serii to może być zdziwiony .
Ogólnie filmowi brakuje wszystkiego tego co w anime było najlepsze. Dobrych walk z pasożytami, Migi też jest inny ( nie chodzi o wygląd) . Seria dużo czasu poświęcała nad rozmyslaniem o człowieczeństwie tutaj jest tego mało i jakby na siłę.

ocenił(a) film na 6
Askol

>Jest wiele scen, które nie mają sensu jak np. gdy po raz pierwszy policja przychodzi do Shinichi. Niby po co nie mają ku temu podstaw
Odciski palców

ocenił(a) film na 7
Krzych0_

Niby dlaczego nie maja podstaw? Skoro matka glownego bohatera brala udzial w incydencie z obcym . Pomysl troche zanim zaczniesz pisac bzdury.

ocenił(a) film na 6
Szybszy

To nie ja napisałem o braku podstaw, tylko on, po prostu go cytowałem

ocenił(a) film na 7
Krzych0_

Zwracam honor.

ocenił(a) film na 7
Askol

Skompromiitowales sie swoja ocena, bez obrazy.

ocenił(a) film na 7
Szybszy

Trochę szacunku dla innych użytkowników. Każdy ma prawo do własnej oceny. Nikogo tutaj nie obrażam, więc Twój komentarz jest nie na miejscu.

ocenił(a) film na 7
Askol

Zostales skarcony za zly gust, bez obrazy. Musisz sie nauczyc co jest perfumeria a co szambem.

ocenił(a) film na 8
Szybszy

Ale siara i to na maxa. Co za tekst "Skompromitowałeś się swoją oceną" Trudno powiedzieć jak długo śledzę "Filmweb" ale takiego głupiego tekstu jeszcze nie widziałem. Przecież "Filmweb" jest właśnie do oceniania.
Nieraz padały określenia że ktoś dał za wysoką ocenę albo za niską ale że się nią skompromitował to jest jakiś bałagan w myśleniu.
Moim zdaniem "Szybszy" posądzając kogoś o kompromitację w kilku słowach sam się całkowicie skompromitował. Trzeba przyznać że to też sztuka zrobić to w tak małej ilości słów.
Tak zwana głupota w głupocie.
"Szybszy" szanujmy się a dyskusje będą bardziej ciekawe i pomocne innym.

ocenił(a) film na 7
soulfly777kris

Szkoda twoich slow na mnie, jak sam napisales tu pisze sie o filmach, wiec pisz pisz o filmach.

ocenił(a) film na 6
Askol

mi się podobalo, że dołożyli sceny jak pasożyty pożywialy się ludźmi w "jadalni" przypominającej wyglądem wannę. To było takie groźne, nie przypominam sobie takich momentów w anime. Aktor który grał gł. bohatera był bardzo brzydki, w anime wyglądał "przeciętnie" - tu go wręcz oszpecono. Lubię "Pasożyta" bo kojarzy mi się z "Pożeraczami ciał" z 1993, a to jeden z moich ulubionych horrorów. Motywy w Parasyte i Poż... ciał sa bardzo podobne. Sadzę, że twórca mangi wzorował się na serii o pożeraczach ciał, wszak Iszy film o nich wyszedł w latach 50tych a komiks siega poczatkow 90.

cykul

"Aktor który grał gł. bohatera był bardzo brzydki, w anime wyglądał "przeciętnie" - tu go wręcz oszpecono"

Wyglądał jak normalny człowiek, a nie kawai małpa, za co plus.

ocenił(a) film na 6
Moondog

jak kto woli. Mnie tak nie odpowiadał.

ocenił(a) film na 10
Askol

A powie mi ktoś gdzie można to obejrzeć???

ocenił(a) film na 7
Kinderka_88

On- anime napisy po polsku

ocenił(a) film na 7
Askol

Przperaszam myślałam, że chodzi ci o anime a nie film. Film ściągnęłam z torrentów z angielskimi napisami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones