PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707913}

Palmy w śniegu

Palmeras en la nieve
7,6 18 044
oceny
7,6 10 1 18044
Palmy w śniegu
powrót do forum filmu Palmy w śniegu

Czy ktoś z was się orientuje czy film będzie dostępny w polskich kinach???

ocenił(a) film na 9
Natalia2201

Trudno powiedzieć. Z pewnych źródeł wiem, że planują dystrybucję do innych krajów, ale czy do Polski nie wiem. Bardzo chciałabym film obejrzeć, książkę pokochałam praktycznie od początku. Film w Hiszpanii zdobył dobre recenzje od krytyków i widzów :) bardzo duża oglądalność w kinach.

ocenił(a) film na 8
amopeliculas86

Cinema City i Multikino niestety nie będą grać. Pisałam do nich e-maila i taką wiadomość dostałam
Mi książka też się strasznie podobała. Już ponad 1 mln widzów w Hiszpanii, więc to o czymś świadczy. ;-) Choć może większość poszła do kina ze względu na główną rolę Mario Casas :P

ocenił(a) film na 9
Natalia2201

Fakt faktem, Mario Casas dla wielu widzów w Esp. jest gwarantem dobrego filmu, ale myślę, że dobra promocja i świetne recenzje książek zrobiły swoje. Też tak myślałam, że nie ma co liczyć na wielkie multipleksy, może te mniejsze kina, które stawiają na jakość a nie ilość dadzą się skusić.

ocenił(a) film na 8
amopeliculas86

Możemy tylko czekać. Mam nadzieję, że gdzieś w tych małych kinach będzie grany.

ocenił(a) film na 9
Natalia2201

E tam, mi się Casas wcale nie podoba :P

ocenił(a) film na 8
Cornelia_5

Gdzie oglądałaś film?

ocenił(a) film na 9
Natalia2201

Natalia, mieszkam w Hiszpanii więc poszłam do kina. Niestety online nigdzie nie znalazłam a szukałam bardzo długo też dla koleżanki. Będę się rozglądać i jeśli znajdę to dam wam jakoś znać tutaj na forum, ponieważ NAPRAWDĘ warto i to nie dla Casasa. Ten film jest wspaniały, magiczny, nie do zapomnienia. Byłam w kinie trzy tygodnie temu i wciąż codziennie o tym filmie myślę i słucham wspaniałej muzyki Pablo Alborana... Rozbudza wewnętrzne tęsknoty...

ocenił(a) film na 8
Cornelia_5

OK, dzięki. Ja przede wszystkim chcę zobaczyć film ze względu na to, że zachwyciła mnie książka. Muzykę to tego filmu mógł stworzyć tylko Pablo :-)

ocenił(a) film na 8
Cornelia_5

Jest już w sieci z lektorem : nasze-kino..
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Cornelia_5

Fajny nawet, ale jako aktor może niekoniecznie :)

amopeliculas86

pytanie do dziewczyn które oglądały/czytały książkę - czy tylko ja mam mały problem z ogarnięciem czasowym w filmie (zaznaczam, że nie czytałam książki)

-MOŻLIWY SPOILER- CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ-


Młodszy syn Basili urodził się w czasie wyzwolenia Gwinei Równikowej czyli ok 1967/8 roku co oznacza, że w 2003 miałby 35 lat a jest STUDENTEM i wygląda na nie więcej niż 25...

strasznie mnie to nurtuje więc jeśli ktoś może wyjaśnić to byłabym wdzięczna...

ocenił(a) film na 9
kat_

Film widziałam i czytałam książkę (najpierw). W filmie trochę nie dopowiedzieli. Szczerze mówiąc nie pamiętam jak to było w książce, ale wiem i pamiętam, że gdy sobie go wyobrażałam mógł mieć ok. 35 lat. Z kolei w filmie pokazali młodego chłopaka. Tak naprawdę sporo rzeczy "z teraźniejszości" pozmieniali w filmie. W książce było powiedziane, że był mądrym chłopakiem, który ukończył najwyższy stopień edukacji, z kolei w filmie był studentem. Książkę czytałam w grudniu, film oglądałam tydzień temu, niestety szczegóły mi się zatarły.

ocenił(a) film na 6
kat_

Ten film ma zupełnie poronioną chronologię. Młodszy syn został poczęty podczas gwałtu w 1960, a starszy w 1957 miał już ok. dwóch lat. Obaj są więc w 2003 dobrze po 40-tce.

Natalia2201

Może będzie go można obejrzeć w kwietniu podczas tegorocznego Tygodnia Kina Hiszpańskiego (Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź).

Natalia2201

Na stronie divxtotal można pobrać (w oryginale oczywiście)

ocenił(a) film na 8
Natalia2201

Netflix go ma od niedawna z PL napisami.

Natalia2201

Jest na Netflix.

ocenił(a) film na 8
travelshark44

od wczoraj jest na zalukaj z polskim lektorem.

Mysza777

I na lajt.kinomanie, też z lektorem. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones