PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762309}
7,0 351
ocen
7,0 10 1 351
Kuromukuro
powrót do forum serialu Kuromukuro

Kuromukuro na Netflixie

ocenił(a) serial na 10

Od 4 lipna można oglądać Kuromukuro na Netflixie z Polskimi napisami.

ocenił(a) serial na 8
Kamil85

Jakość tego tłumaczenia tak samo gowniana jak angielskiego? W sumie to fansuby także są gówniane, dopiero od 13 odcinka jeden koleś się wziął za to i robi to przyzwoicie. Pierwsze 12 odcinków oglądałem bez napisów (niektóre kwestie musiałem kilka razy odsłuchiwać), ponieważ tłumaczenie od gg to była totalna padaka. Niestety później sprawdziłem oficjalnie angielskie tłumaczenie i wcale lepiej nie było.

ocenił(a) serial na 5
rascal0pl

Oglądałem na Netflixie z polskimi napisami i potwierdzam, że to tłumaczenie bolało. Brak logiki, niekonsekwencja i uproszczenia były ciężkie do zniesienia. Widziałem sporo anime, większość z amatorskim tłumaczenie, ale z tak złym jak to na Netfixie się jeszcze nie spotkałem.

Kamil85

Minęło od tego czasu chyba kilka miesięcy i można również oglądać z polskim dubbingiem. Podobno był problem z jednym odcinkiem, który "zgubił" polski dubbing, ale teraz jest już chyba wszystko ok. Jeśli chodzi o jego jakość, to moim skromnym zdaniem, jak na polskie warunki - brawo. Pełna "profeska" dobrze przemyślana i dopracowana. Co prawda są pewne braki i niedociągnięcia (niekonsekwencje?), ale są tak małe i niewiele znaczące, że twórcom można to wybaczyć. Posunąłbym się nawet do zdania że lepszy polski dubbing jak na taką serię (nie jakoś strasznie ambitną i skierowaną do młodszej widowni), nie jest potrzebny. Niech twórcy i zleceniodawcy zachowają siły i środki na coś lepszego/poważniejszego, jeśli oczywiście mają coś takiego w planach (oby lepiej mieli).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones