PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840403}
7,7 5 718
ocen
7,7 10 1 5718
7,9 7
ocen krytyków
Ripley
powrót do forum serialu Ripley

WOW

ocenił(a) serial na 8

W tym serialu zdjęcia są cudowne! Włochy są cudowne! Każde ujęcie ( gra światłem ) jest jak namalowany obraz! Serial czarno-biały więc ma swój klimacik! Ripley genialny! Uwielbiam tego aktora ! Polecam :)

sylsob1

Bo chyba o to chodziło. Przecież przez cały czas trwania serialu przewijają się obrazy Caravaggia, mistrza światłocienia ale też i realizmu, co ma istotne znaczenie w ujęciach zdjęciowych. I z całą pewnością w serialu widać nawiązania(książki nie czytałam). Podobnie jak miasta w których artysta tworzył swoje obrazy, Mediolan, Rzym, Neapol, Wenecja po których krążył Ripley. Geniusz malarz i geniusz oszust w wiecznej ucieczce przed wymiarem sprawiedliwości:) W ostatnim odcinku pokazano wręcz łopatologicznie, że ta zbieżność nie jest przypadkowa. Widziałam trzy obrazy Caravaggia w różnych miejscach, które wręcz porażają swoim kunsztem, ale też ukazują głębię psychologiczną postaci, stąd moje skojarzenia:) Masz rację, Scott zagrał znakomicie Ripleya. Powolna narracja sprzyjała żeby przyjrzeć się jego psychopatycznej relacji ze światem. Świetny serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones